Tu jesteś
costam
na marginesie:

TEDx

TEDx to program niezależnie organizowanych, lokalnych konferencji, które łączą ludzi w celu dzielenia się doświadczeniami TED. Konferencje TEDx, to spotkania, gdzie x = niezależnie organizowane wydarzenie w ramach TED. TED wyznacza ogólne wytyczne dotyczące programu TEDx, ale poszczególne wydarzenia TEDx są organizowane niezależnie. (źrodło: www.tedxrawariver.pl)

Ralph Talmont (organizator pierwszej konferencji TEDx w Polsce - TEDxWarsaw) o TEDx:

"Społeczność nie jest czymś, co wymaga zbudowania; ona już istnieje w postaci tworzących ją potencjalnie członków - poszczególnych ludzi, których łączą idee. Ten granulat trzeba po prostu zdefiniować i pozwolić mu stężeć. Nigdy w historii nie było bardziej sprzyjającego temu momentu, podobnie jak nigdy wcześniej społeczności nie przejawiały takiej gotowości i zapału do autokreacji (...) Fenomen TEDx nie byłby tym, czym jest, gdyby nie fakt, że ogromne pokłady szarych komórek, jednostek spragnionych kontaktu ze swoimi duchowymi braćmi (i siostrami!) - i stniały już wcześniej w enklawach rozsianych po całym świecie. Konferencje TEDx stały się jedynie impulsem, który pościł je w ruch niczym krople rtęci." (źródło: artykuł "Budowanie społeczności TEDx i soft power" w drugim numerze "Nowe Media")

MMC na TEDxRawaRiver

13 października 2012 na całym świecie odbyły się konferencje TEDx z cyklu City 2.0. City 2.0 to idea, która jako pierwsza w historii została wyróżniona specjalną nagrodą TED Prize (wcześniej nagradzano ludzi, nie idee). Idea Mapy została uznana przez organizatorów jako IDEA WARTA DZAIAŁANIA, dzieki czemu podczas TEDxRawaRiver Marta Zwolińska opowiedziała śląskiej społeczności o idei Mapy Miejsc Ciekawych.

 

Więcej o idei TEDx i jej pierwszym śląskim wydaniu przeczytacie na stronie TEDxRawaRiver.

comments powered by Disqus