Tu jesteś
costam
na marginesie:

Konkurs na reportaż "Podszewka miasta"

Zapraszamy Was do udziału w konkursie na reportaż o Górnym Śląsku i Zagłębiu „Podszewka Miasta”. Na autorów najlepszych tekstów czekają zestawy atrakcyjnych nagród sponsorowane przez Cuda Krowskie, Wydawnictwo Falami, CSW Kronika oraz sklep internetowy molokay.pl. Celem naszego konkursu jest popularyzowanie turystyki kulturowej i promowanie Śląska i Zagłębia w nietypowy sposób.

 

Sponsorzy

 

Jak wziąć udział w konkursie? To proste :)

Należy stworzyć reportaż na temat ciekawych miejsc bądź intrygujących postaci związanych z miastami, miasteczkami i wsiami Górnego Śląska i Zagłębia. Forma prac konkursowych obejmuje: reportaż literacki, filmowy, radiowy, fotoreportaż i reportaż multimedialny. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie. Zwycięskie prace zostaną opublikowane i będą współtworzyły naszą Mapę Miejsc Ciekawych.

Patronem konkursu jest Mapa Kultury (Narodowe Centrum Kultury), a patronem medialnym – internetowy magazyn Reflektor (www.rozswietlamykulture.pl).

 

Patron honorowy

 

Na zgłoszenia obejmujące prace konkursowe oraz uzupełniony formularz konkursowy czekamy do 31 maja br. Prace wraz z formularzem uczestnika ślijcie pocztą (adres w regulaminie) lub e-mailem na adres: podszewkamiasta@gmail.com. Najlepsze reportaże zostaną wyłonione pod koniec czerwca.

Tutaj znajduje się REGULAMIN KONKURSU (pdf) i FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (pdf).

W razie potrzeby kontaktu, piszcie do koordynatorki konkursu – Moniki Gałki (m.galka@rozswietlamykulture.pl).

 

Sponsorzy konkursu:

CUDA KROWSKIE
Katowickie przedsiębiorstwo, produkujące torby ekologiczne i inne gadżety. Założone przez dwójkę studentów architektury. Wyroby wykonywane ręcznie w Katowicach. Aktualnie w sprzedaży dostępna jest seria "1930" stylistycznie i przede wszystkim tematycznie nawiązująca do lat '30 XX wieku.

WYDAWNICTWO FALAMI

Regionalne wydawnictwo muzyczno-literackie, którego założeniem jest prezentacja artystów oryginalnych, o dużym potencjale artystycznym, ale również komercyjnym. Dotychczas nakładem Falami ukazały się płyty takich artystów jak: Muariolanza, Keira is You, Holly Blue czy St. James Hotel. Co roku Falami wydaje także kompilację SEALESIA prezentującą najciekawszych artystów związanych z regionem.
Płyty możecie kupić tutaj.

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ KRONIKA w BYTOMIU

Niezwykłe miejsce zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą. Kronika jest miejscem produkcji wiedzy, organizuje także pobyty rezydencyjne dla artystów i kuratorów. Od Kroniki dla zwycięzców konkursu otrzymaliśmy alternatywne przewodniki "INDUNATURE".

MOLOKAY

Sklep internetowy oferujący szeroki wachlarz koszulek z nadrukami zaprojektowanymi przez grafików i artystów z całej Polski. W Molokay możemy nie tylko kupować produkty dopasowane do naszych potrzeb i gustów, ale również zaprojektować swoją własną koszulkę. W konkursie czekają na Was koszulki zaprojektowane przez QDESIGN.

MAPA KULTURY

Projekt Narodowego Centrum Kultury wspierający kulturowe dziennikarstwo społeczne. Mapa Kultury to portal upowszechniania wiadomości o historii kultury, przejawach kultury ludowej, ale też spojrzenie na współczesność i kulturę popularną. Mapę Kultury współtworzą użytkownicy, decydując o tym jakie treści umieszczają, dzięki czemu stają się częścią społeczności Uważnej na kulturę. Mapa Kultury przekazała dla Was notesy, torby oraz pendrive'y.

 

 

 

 

Zapraszamy!

Stowarzyszenie Górnośląski Klaster Kreatywny

(organizator, wydawca Mapy Miejsc Ciekawych)

 

 

Aktualizacja:

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia!

Jury w składzie:

Marta Zwolińska (redaktor naczelna magazynu Reflektor, prezes Stowarzyszenia GKK i pomysłodawca Mapy Miejsc Ciekawych)

Bernadeta Prandzioch (redaktor działu literackiego magazynu Reflektor, publikuje w Nowej Gazecie Śląskiej)

Katarzyna Kwiecień (członkini grupy inicjatywnej II edycji MMC, dziennikarka - portalkatowicki.pl)

Marek Grajcar (koordynator fotografów w projekcie MMC)

 

15 czerwca 2013 dokona oceny nadesłanych prac, aby wyłonić zwycięzców konkursu.

Ogłoszenie wyników pojawi się na stronie MMC oraz na fanpage'u na Facebooku.

 

 

 

AKTUALIZACJA: WYNIKI // 16.06.2013

Dziękujemy za wszystkie reportaże, zaskoczyliście nas kreatywnością, różnym ujęciem ciekawych tematów i odkryliście przed nami kolejne tajemnice naszego regionu!

Decyzją jury, nagrody wędrują do:
Samueli Słoń, za reportaż pt. "Na zapleczu rzeczywistości",

Barbary Grządziel, za reportaż pt. "Dom przy Załęskiej",

Piotra Cyganika, za fotoreportaż pt. "Tarnowskie Góry - Oaza spokoju",

natomiast wyróżnienie przyznajemy Aleksandrze Wyżgoł za reportaż multimedialny pt. "Podziemna mapa Śląska". Wkrótce skontaktujemy się z Wami drogą mailową w sprawie odbioru nagród.

 

Poza powyższymi opowieściami na Mapie pojawią się także inne zgłoszenia konkursowe, które zakwalifikowaliśmy do II etapu konkursu, są to:
fotoreportaże Agnieszki Cielińskiej, reportaż "Brukselja" Mateusza Przybylskiego oraz reportaż "Ku chwale Galerii Negatyw" Pawła Foltyna.


Wszystkie wymienione powyżej konkursowe opowieści ukazywać się bedą na Mapie od lipca :-)

comments powered by Disqus